טיפול ברטיבות

טיפול ברטיבות שמגיעה עם החורף צריכה להישאר בצורה ברורה מחוץ לגבולות הבית שלנו

העונה הרטובה שוב מגיעה אלינו כמדי שנה בשנה, ואם יש דבר שאי אפשר להגיד בלב שלם על מדינת ישראל הוא שהיא יודעת להיערך לחורף. נדמה כאילו כל שנה אנחנו נדהמים מחדש לגלות איך תשתיות הערים שלנו לא יודעות להתמודד עם כמויות הגשם (הלא כל כך גדולות) שמגיעות אלינו, ואנחנו חווים תקלות רבות שקשורות למשקעים הרבים בסביבה שלנו. עם זאת, אם יש דבר שאפשר להודות בו ואפשר להודות עליו, הרי שמדובר בכך שהסטנדרטים הקשורים לבנייה פרטית במדינה בהחלט כן נערכים נכון לימי החורף. אנחנו מדברים, כמובן, על כל מה שנוגע לאיטום גגות ומניעת רטיבות בבתים שלנו. באופן כללי, קבלני איטום בארץ בהחלט יודעים את עבודתם על בוריה, ומבצעים את העבודה בצורה הטובה ביותר כאשר הם נקראים לכך. הבעיה, בהקשר זה, מתחילה כאשר אנחנו לא קוראים לאנשי האיטום בזמן, ואנחנו מגיעים למצב שבו הרטיבות נכנסת לתוך גבולות הבית שלנו. רטיבות בבית שלנו היא מצב שלא ניתן לחיות איתו ולא ניתן לסבול אותו, ויותר מכל דבר אחר עלינו לטפל בו ולמנוע אותו בצורה המהירה ביותר שנוכל. כמובן, מניעת הרטיבות במבט קדימה מגיעה רק לאחר שאנחנו מטפלים בנזקי הרטיבות הנוכחיים, וכעת ניגע בכל השלבים שצריך לעבור לפני שנוכל לחזור ולהבטיח לעצמנו בית יבש, נעים ונקי מרטיבות.

טיפול ברטיבות
טיפול ברטיבות

כיצד מטפלים ברטיבות בצורה המקצועית והטובה ביותר, וכיצד נבצע איטום גגות מקצועי לאחר מכן?

  • הרחקה – כאשר אנחנו מזהים התחלה של רטיבות בבית שלנו, עלינו להרחיק ממוקדי הרטיבות כל מה שיכול להיפגע מהם. הכוונה היא בראש ובראשונה לדברים שיכולים להוות סיכון של ממש במגע עם רטיבות, כמו מכשירי חשמל שונים. לאחר מכן עלינו להרחיק גם רהיטים, שטיחים וכל מה שיכול להיהרס במגע עם הרטיבות, ובמידה ולא ניתן להרחיק בצורה משמעותית עלינו לכסות את הרהיטים ואת מכשירי החשמל השונים.
  • ייבוש – ייבוש של חפצים שבאו במגע עם הרטיבות יכול להתבצע הן באופן נקודתי והן באופן רוחבי. באופן נקודתי, עלינו לייבש את החפצים השונים שנרטבו בטרם אנחנו מכסים אותם, שכן במצב כזה אנחנו מסתכנים בהנצחה של מצב הרטיבות, בנזקים משמעותיים יותר ואפילו בהתפתחות של עובש. באופן רוחבי יותר, עלינו לחשוב על פתרון ייבוש איכותי עבור כל מרכיב בבית שלנו – לדוגמה, שטיחים בהחלט יכולים לקבל סיוע בכל הנוגע לייבוש שלהם עם שימוש בסודה לשתייה.
  • איטום – הצעד החשוב ביותר שעלינו לבצע ברגע שבו אנחנו יכולים לעשות זאת הוא לחדש את איטום הבית שלנו עם שירות מקצועי בתחום. עלינו להבין כי הרטיבות לא באמת תיפסק עד אשר נאטום את הגג שלנו מחדש, ולנצל את ההפוגה הראשונה בגשמים בכדי להזמין שירות מקצועי של איטום גגות שיבטיח לנו את הסביבה היבשה והביתית ביותר במהירות האפשרית. האיטום יתבצע באחת השיטות הרלוונטיות בתחום – יריעות ביטומניות, זיפות, PVC או כל שיטה אחרת שמתאימה לגג שלנו והולמת את האיטום הקודם שהתבצע בו.

ברגע שבו אנחנו מזהים רטיבות, הטלפון הראשון שלנו צריך להיות לשירותי איטום איכותיים

מצב של רטיבות בבית שלנו הוא, כפי שהסברנו בתחילת הכתוב, מצב שאי אפשר לסבול את קיומו בבית שלנו. מצב שכזה יכול לדרדר את חיי הבית שלנו בצורה משמעותית ובצורה מהירה, ולכן התגובה שלנו אליו צריכה להיות יעילה ומהירה לא פחות. אנחנו צריכים למנוע את הנזקים הקשורים ברטיבות קודם כל, ולאחר מכן לבצע איטום גגות איכותי שימנע את נזקי הרטיבות במבט רחוק קדימה עם שירות שמתמחה בכך.