ניקיון בתים

איזה שיטות קיימות עבור ניקיון בתים?

ניקיון בתים
ניקיון בתים

חברות מקצועיות מציעות מגוון רחב של שירותים עבור בעלי בתים ודירות. במאמר הבא נסביר ממה נובעים ההבדלים בין השירותים השונים, נביא טיפים לבחירת חברה ברמה גבוהה וגם נצביע על היתרונות של שירות תחזוקה קבוע

שירותי ניקיון משפיעים באופן ישיר על איכות החיים של בעלי בתים ודירות. לקוחות פרטיים צריכים לתאם את השירות באופן קבוע וכך למנוע הצטברות לכלוך, אבק ומחלות. השירות מומלץ עבור בעלי משפחות והוא מתאים גם לבני זוג, סטודנטים ורווקים. כיום ניתן לתאם את השירות מול חברות בכל רחבי הארץ ואפילו לבחור בין שיטות שונות:

א. שירות חד פעמי – האפשרות הראשונה היא לתאם שירות חד פעמי. זהו שירות ניקיון שמיועד לאירועים מיוחדים כמו גם לחגים. שירות חד פעמי אמנם מאפשר התמודדות ישירה עם כתמי לכלוך על הרצפה, על השטיח ועל הקירות או התקרה, אך הוא פחות יעיל בטווח הארוך.

ב. שירות קבוע – האפשרות השנייה והנפוצה יותר היא לתאם שירות על בסיס קבוע. זהו שירות הניתן על ידי נציגים ספציפיים של חברת ניקיון. החברה יכולה להעמיד לרשות הלקוח אדם פרטי שינקה את הבית, את חדר המדרגות ואת הכניסה, או להקצות לו צוות שלם. היתרון של שירות קבוע בא לידי ביטוי בשמירה על רמה גבוהה של תחזוקה, אך החיסרון הוא כמובן הוצאות חודשיות, שבועיות ולפעמים גם יומיות.

ג. מכשור וחומרים מתקדמים – אחת השיטות המומלצות עבור ניקיון בתים מבוססת על שימוש במכשור וחומרים מתקדמים. המכשור מאפשר לדוגמא פוליש, ליטוש והברקת רצפות, בעוד החומרים המתקדמים עולים בקנה אחד עם דרישות הארגונים להגנת הסביבה. שילוב של מכשור וחומרים מתקדמים עם שמירה על רמת סטריליות גבוהה בבית מוכיחה את עצמה לכל אורך השנה.

ד. הדברת והרחקת מזיקים – יש שיטות שבהן משלבים בין ניקוי לבין הדברת והרחקת מזיקים. בשלב הראשון מגיעים אנשי המקצוע אל הבית הפרטי על מנת לפנות את הרהיטים, להסיר שטיחים ולבדוק האם יש איזורים בסיכון גבוה להופעת מזיקים. בשלב השני מבצעים את ההדברה תוך שמירה על איכות הסביבה ועמידה בתקן איזו. בשלב השלישי מסירים את שאריות חומרי ההדברה ומחזירים את הבית לקדמותו.

דגשים לשמירה על חלל נקי

לקוחות פרטיים יכולים לשלב בין מספר פעולות פשוטות לבין הזמנת שירות קבוע או חד פעמי. כדאי למשל להתחיל עם הברקת הכיור באמצעות לימון וקערית עם סודה לשתייה. זו שיטה שבה משתמשים על מנת להעניק לכיור ברק מדהים ולשמור עליו לאורך זמן. במקביל, אפשר להסיר עובש מאחורי ארונות או בחלקים מסוימים בבית. את זה עושים עם סודה לשתייה, כוס חומץ ויצירת תכשיר שמתאים גם לעובש המצטבר בין אריחי המקלחת.

השיטות העצמאיות לניקוי הבית לא מונעות את הזמנת השירות הקבוע. בעלי משפחות צריכים להראות לילדים דוגמא אישית, לשמור על סביבה מטופחת ולעודד אותם לקחת חלק בתהליך. כך מונעים מצב של הצטברות לכלוך בתוך הבית והחדרים. בצורה כזו גם אפשר לחסוך חלק מההוצאות על הזמנת שירות שבועי או חודשי. באופן עקרוני, ככל שתדירות הזמנת השירות יורדת, כך צפוי החיסכון הכספי לגדול.

השיטות הקיימות לניקיון של הבית מתאימות לסגנון החיים המודרני. הן מאפשרות התמודדות עם חומרים כמו עץ, פלסטיק, מתכת, אלומיניום ונירוסטה והן לא דורשות מאמץ מצד הלקוחות. הבית הוא המקום בו אנחנו צריכים להרגיש בנוח, לכן יש להקפיד ליישם לפחות שיטה אחת כדי לשמור על חלל מזמין ונעים.